Naujienos

2017-07-31 01:07:02

25 -oji vydūniečių stovykla Bitėnuose

Jau 25 metus Vydūno draugija Bitėnuose organizuoja vasaros stovyklas. Vydūno idėjų puoselėtojai iš visos Lietuvos ir ne tik  renkasi į Bitėnus ir čia svečiuojasi apie  savaitę.  Savo stovyklą įsikuria bitėniškių  Žemgulių sodyboje, esančioje  visai greta  M. Jankaus muziejaus ir žymiosios gandrų kolonijos. Vydūno pasekėjai visad aplanko ir pagerbia   1991 m. iš Detmondo (Vokietija) parvežtą  ir čia Bitėnų kapinėlėse perlaidotą savo idėjinį vadą, visuomenininką,  filosofą, rašytoją Vydūną, tvarko jo kapą, rūpinasi jau Mažosios Lietuvos panteonu tapusių Bitėnų kapinėmis, jų aptvėrimu. Taip pat  rūpinasi filosofo įamžinimu knygose ir visuomenės supažindinimu su jomis bei  lanko su Vydūno įvairiais gyvenimo laikotarpiais susijusias vietas, bendrauja su Pagėgių ir Šilutės krašto kultūros darbuotojais, organizacijomis, susipažįsta su krašto vertybėmis.   

 Šiemet  jau 25-oji vydūniečių  stovykla  liepos 30 -ją, sekmadienį, buvo  iškilmingai atidaryta ant Rambyno kalno. Šiandien  liepos 31 -ąją Rambyno regioninio parko kultūrologė Giedrė Skipitienė  svečiams pristato  Rambyno regioninio parko vertybių ekspoziciją Lankytojų centre ir veda išsamią pažintinę ekskursiją po visą  Rambyno regioninį parką. Rugpjūčio 1-ąją Pagėgių viešojoje bibliotekoje, rugpjūčio  3-ąją F. Bajoraičio bibliotekoje Šilutėje,  o rugpjūčio 4-ąją  B. Baltrušaitytės bibliotekoje Tauragėje vydūniečiai visuomenei pristatys Leono Stepanausko knygą „Filosofas ir rašytojas Vydūnas po Tilžės žūties“.  Rugpjūčio 2 -ąją vydūniečiai Bitėnuose  organizuos latvių kultūros popietę ir bendraus su Vydūno pasekėjais iš Latvijos, o šeštadienį rugpjūčio  5 -ąją vyks vydūniečių draugijos suvažiavimas bei stovyklos uždarymas.

Stovyklautojams  linkime   Rambyno regioniniame parke  patirti daug malonių akimirkų, pavaikščioti takais, pasisemti dvasios stiprybės  iš vietos, kur Vydūno dvasia visad gyva, ir išsivežti  kuo geriausių įspūdžių.