Naujienos

2017-02-15 01:02:32

Būkime kultūringi gamtoje

 

 


 

 

Pabuvus gamtoje taip norisi kažką skaniai užkąsti ar sužvarbus atsigerti šiltos kavos. Nors šiukšlių konteineris vos už 100 metrų, deja, parke tenka aptikti ir tokių pavienių radinių. Matyt, kai kuriems parko lankytojams susirinkti savo šiukšles yra gėda.

Paklausite, kodėl ne visur galima rasti šiukšlių konteinerį ar šiukšlių dėžę? Atsakome: ten, kur yra įrengtos šiukšliadėžės, laikui bėgant, paprastai susidaro mini sąvartynai. Maisto atliekos, pakuotės vilioja laukinius gyvūnus ir gali tapti jų žūties priežastimi. Konteineriai yra pastatyti ten, kur skatinamas iškylavimas (pvz. Bitėnų poilsiavietėje prie Nemuno) arba ypač gausiai lankomuose objektuose kaip Rambyno kalnas, Lankytojų centras, Bitėnų kapinaitės ir Martyno Jankaus muziejus.

Degindami plastikines, spalvotas, plėvele dengtas pakuotes pakenksite sau ir aplinkiniams, nes susidariusiuose dūmuose gausu nuodingų cheminių junginių, todėl paiškylavus visus raginame išsinešti savo šiukšles. Jas rūšiuokite ir palikite tam skirtose vietose. Nebijokite pakelti bei išmesti kažkieno iš žioplumo paliktų šiukšlių  ar pranešti apie skriaudžiamą gamtą (Rambyno RPD tel. 8  441 40640)

Norime priminti visiems saugomų teritorijų lankytojams, jog gamtoje esame tik svečiai. Gerbkime save ir kitus.