Naujienos

2018-11-30 09:11:32

KIEKVIENAS LANKYTOJAS SVARBUS

Rambyno regioniniame parke 2012 metais rugpjūčio 24 d., duris atvėrus Lankytojų centrui, šį nuostabų Mažosios Lietuvos etnografinio regiono kampelį atranda vis daugiau vietinių ir užsienio turistų. Siekiant geriau pažinti savo lankytojus yra vykdoma jų stebėsena, kuri padeda sudaryti tipinį lankytojo portretą bei geriau pažinti keliaujančių poreikius.

Didžiąją dalį lankytojų srauto sudaro turistai iš Lietuvos - virš 90 proc. Per 6 metus teko sulaukti lankytojų iš įvairių kontinentų, tokių atokių šalių kaip Australija, Japonija ir JAV. Lyderio poziciją eilę metų neužleidžia turistai iš Vokietijos, sudarydami apie 5 proc. viso turisto srauto. Po jų seka kaimyninių šalių Lenkijos, Latvijos ir Estijos turistai apie 2 proc. Vidutiniškai paskaičiuota, kad per metus šią saugomą teritoriją aplanko apie 21 tūkst., vietinių ir užsienio turistų.

Vertinant lankytojus pagal amžių grupes nustatyta, kad 78 proc., apsilankančiųjų Rambyno regioniniame parke sudaro asmenys virš 18 metų. Pagal atvykimo priemonę pastebėta, kad 67 proc., atvyksta automobiliu, 12 proc., kemperiu, 10 proc., motociklu, 5 proc., autobusu, 2 proc., dviračiu, o likę kitomis transporto priemonėmis.

Šiais metais į antrą lankomų parko objektų vietą pakilo Raganų eglė. Tikėtina jos žinomumas išaugo po Lietuvos 2017 metų medžio rinkimų ir šiais metais sėkmingai sudalyvavus Europos 2018 metų medžio konkurse. Lankomiausio objekto pozicijos parke eilę metų neužleidžia Rambyno kalnas, pritraukdamas virš 50 proc. lankytojų. Trečiąją vietą užima Bitėnų baltųjų gandrų kolonija, kurią lankyti pamėgo ne tik entuziastai ornitologai, bet ir jaunos šeimos. Gal ši vieta ateityje prisidės prie teigiamų demografinių pokyčių Lietuvoje, belieka tik spėlioti.

Džiaugiamės, kad mūsų parką aplanko įvairių amžiaus grupių ir tautybių lankytojai. Sukaupta statistinė informacija naudojama turizmo, infrastruktūros plėtrai, esamų vertybių ir išteklių išsaugojimui, tvarkymui ir naudojimui, turistų srautų reguliavimui. Laukiame jūsų atvykstant visais metų laikais. Lankytojų centro adresas: Pagėgių sav., Bitėnų k., Nemuno g 4. Telefonai pasiteiravimui: +370 441 40640 ir +370 441 42778 Daugiau informacijos: www.rambynoparkas.lt