Naujienos

2018-07-13 10:07:55

Kviečiame į pažintinį pėsčiųjų žygį

Pažintinis žygis „Po Rambyno kraštovaizdžio draustinį“

Rugpjūčio 24 dieną minėdami paskutinius gandrų pavakarius („Palaunagė 2018“) leisimės į pažintinį pėsčiųjų žygį po Rambyno kraštovaizdžio draustinį. Žygio metu susipažinsite su gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, aplankysite Rambyno regioniniame parke įsikūrusį Lankytojų centrą ir kitus turistų traukos taškus. Žygio pabaigoje Jūsų lauks ant laužo virta košė, žolelių arbata ir renginio paskutiniai gandrų pavakariai „Palaunagė 2018“ programa.

 

ORGANIZATORIUS

Rambyno regioninio parko direkcija

 

PARTNERIAI

Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

 

VIETA:

Rambyno regioninis parkas

 

STARTAS IR FINIŠAS

Rambyno regioninio parko lankytojų centras

Nemuno 4, Bitėnai, Pagėgių savivaldybė

Koordinatės: 374419, 6107429 (LKS)

 

ATSTUMAS

~ 10 km

 

DATA IR LAIKAS

2018 m rugpjūčio 24 d. (penktadienis);

9.00 – 10.00 val. atvykimas ir galutinė registracija;

10.00 val. žygio pradžia;

13.00 – 15.00 val. sugrįžimas (po žygio vaišinsimės žolelių arbata ir ant laužo virta koše)

 

REGISTRACIJA

Registracija į pažintinį žygį vykdoma iki rugpjūčio 22 d. 14 val.;

Registracija internetu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8OrM66W_oDHluGlkYmXkXc1CLhMeYAlpvad4cY7j1KkVTFQ/viewform

Telefonu: +370 441 40640

El. paštu.: krastotvarka@rambynoparkas.lt

 

DALYVIO MOKESTIS

2 Eur. – dalyvio mokestis

1 Eur. - vaikams iki 12 metų amžiaus (dalyvavimas tik su tėvais, globėjais, grupių vadovais)

Dalyvio mokestis mokamas žygio vietoje.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

El. paštu.: krastotvarka@rambynoparkas.lt , tel. +370 441 40640

Žygis vyks bet kokiu oru.  Pasirūpinkite patogia avalyne, nepamirškite arbatos ir užkandžių. Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir daiktų saugumą.

 

MARŠRUTO APRAŠYMAS

Žygį pradėsime Bitėnuose, šalia Rambyno kalno įsikūrusiame Lankytojų centre (1). Čia susipažinsime su išskirtinėmis Rambyno apylinkių gamtos ir kultūros vertybėmis. Po trumpo instruktažo pajudėsime Bitėnų kaimo link. Pakeliui užsuksime į Bitėnų – Užbičių kapines (2), dar vadinamas Mažosios Lietuvos panteonu, stabtelėsime pasižiūrėti šiam etnografiniam regionui būdingų sodybų (3), aplankysime Martyno Jankaus muziejų ir jame esantį „Paveikslų sodą“ (4). Pirmoje žygio dalyje pasisėmę kultūrinių žinių, antroje dalyje patrauksime susipažinti su šio krašto gamtos vertybėmis.

Bitėnų kaimo centre aplankysime pušynėlyje įsikūrusią baltųjų gandrų koloniją (5), žemynines kopas, „Gamtos taku“ patrauksime Rambyno kalno link, prieš tai sustodami keliose apžvalgos vietose pasigrožėti Ragainės vingiu (6) ir panorama į Ragainės miestą (8). Nukeliavę apie 3 km, stabtelėsime atsipūsti „Gamtos take“ esančioje atokvėpio vietoje (7). Pasiekę Rambyno kalną (9) gėrėsimės į Tilžės miestą atsiveriančia panorama, sužinosime kuo mums yra svarbus Rambynas ir kur galimai stovėjo „Ramigės“ pilis. Dar neatrastais knygnešių takais pro „Bardėnų“ pasienio užkardą (10) pasieksime „Senąjį Rambyną“ (11). Čia, buvusioje Bardėnų mokykloje, šiuo metu įsikūrusiuose svečių namuose, trumpai atgausime jėgas, pasigrožėsime malūno pastatu, norintys galės atsigaivinti, prireikus ir sušilti. Žygį užbaigsime praeidami pro senąsias Bardėnų kaimo kapines (12) ir Joninių taku per Rambyno mišką sugrįždami atgal Lankytojų centrą.

Maršruto žemėlapis