Rambyno regioninio parko direkcija http://rambynoparkas.lt.home.creation.lt/rss Talka Šiandien Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokiniai buvo atvykę į Rambyno regioninį parką ir dalyvavo pavasarinėje talkoje. Nors oras nelepino, nes krapnojo silpnas lietutis, tai nesugadino darbinės nuotaikos. Padirbėta tikrai šauniai, nurinktas maždaug vienas kilometras Nemuno pakrantės. Ačiū, pirmos gimnazijos klasės mokiniams.

 

]]>
2662 Fri, 28 April 2017 02:04:34
Kultūros diena Rambyne  

Kaip ir kasmet Rambyno regioninio parko Lankytojų centre vyko Pasaulinės Kultūros dienos minėjimas. Į renginį susirinko gausus Pagėgių savivaldybės gyventojų būrys. Po iškilmingo Taikos vėliavos pakėlimo, skambėjo kompozitoriaus Juliaus Štarkos senovės lietuvininkų žodžiais sukurta giesmė Rambynui „O Rambyne“, lietuvininkų  tarme visus pasveikino Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivė Aurelija Jankauskytė. Po to Dailininkės tekstilininkės Birutė Sarapienė, Irena Piliutytė, Danguolė Čachavičienė, Genovaitė Sasnauskienė ir Lietuvos dailininkų Sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys pristatė respublikinę parodą „Tradicija ir dabartis. Baltų ženklai tekstilėje“.  Atskirai dailininkė I. Piliutytė pristatė savo kūrinį – spaustuvininko Enzio Jagomasto portretą, kurį  nupirko lumpėniškis agrofirmos „Lumpėnų Rambynas“ vadovas Remigijus Kelneris ir padovanojo Tilžės lietuvių bendruomenei. Pagėgių savivaldybės mokyklų dailės mokytojai ir Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai su dailininkais užmezgė ryšius dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Parodą galima apžiūrėti iki gegužės 31 d.

 

]]>
2651 Tue, 25 April 2017 09:04:37
Kviečiame į parodą

]]>
2612 Wed, 12 April 2017 10:04:39
Kviečiame 2 procentus nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti saugomoms teritorijoms Kviečiame 2 procentus nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti saugomoms teritorijoms.

 

Pervesti 2 procentus galite iki š.m. gegužės pradžios. Ši parama Jums nieko nekainuoja – tiesiog Jūsų remiamai organizacijai nukreipiamas pajamų mokestis, jau sumokėtas į valstybės biudžetą.

 

Užpildydami FR0512 formą, Jūs galite skirti paramą Lietuvos saugomoms teritorijoms. Daugiau informacijos  - http://www.vmi.lt/cms/formos?p_p_id=stiformssearch_WAR_EskisLiferayPortletsportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&_stiformssearch_WAR_EskisLiferayPortletsportlet_javax.portlet.action=search&_stiformssearch_WAR_EskisLiferayPortletsportlet_code=FR0512

 

Paremti saugomų teritorijų veiklą galite vienu iš 3 žemiau pateiktų būdų:

1. Elektroniniu būdu:

Prisijunkite prie Jūsų elektroninės bankininkystės tiesiogiai per banką arba per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę.

Pasirinkite „Pildyti portale” skiltį ir FR0512 formą.

Užpildykite reikalaujamus duomenis, įrašykite Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos KODĄ  188764671 ir spauskite „Pateikti”.

 

2. Prašymo pateikimas tiesiogiai VMI darbuotojui

Užpildytą ir pasirašytą prašymą galite pateikti tiesiogiai apskrities VMI darbuotojams.

 

3. Prašymo pateikimas paštu

Atsispausdinkite formą FR0512 (ją rasite paspaudę aukščiau nurodytą nuorodą). Užpildytą formą dėkite į voką. Siųskite paštu į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių adresu: Neravų g. 8, 66257 Druskininkai.

Formai pildyti reikalingi Rambyno regioninio parko direkcijos rekvizitai:

Paramos gavėjas: Rambyno regioninio parko direkcija

Paramos gavėjo KODAS: 188764671

Buveinės adresas: Nemuno  g. 4, Bitėnai, LT – 99265, Pagėgių savivaldybė

Bankas: AB Swedbankas, banko kodas 73000

Sąskaitos numeris: LT927300010002596739

                                                                                        ]]>
2610 Mon, 10 April 2017 04:04:25
LANKYTOJO BILIETĄ GALIMA ĮSIGYTI TRUMPĄJA ŽINUTE Lankytojams, norintiems prisidėti prie mūsų nacionalinių ir regioninių parkų puoselėjimo bei išsaugojimo, atsiras paprastesnė galimybė tai padaryti. Nuo š.m. balandžio pradžios lankytojo bilietą jau galima įsigyti trumpąja žinute (SMS).

Lankytojui, savo telefone surinkus numerį 1860 ir parašius konkretaus valstybinio parko pavadinimo trumpinį, tereikės išsiųsti trumpąją žinutę. Po kelių sekundžių jis gaus atsakymą „Ačiū, kad remiate saugomas teritorijas”.

Tarkim, lankytojas norės paremti informacinių stendų atnaujinimą prie Ladakalnio Aukštaitijos nacionaliniame parke (ANP). Jam tereikės mobiliajame telefone įrašyti ANP ir nusiųsti SMS žinutę numeriu 1860. Jeigu norėsite prisidėti prie organizuojamo gamtos žygio Neries regioniniame parke (NRP), rašysite NRP ir siųsite žinutę minėtu numeriu.

Primename, kad lankytojo bilietas, perkamas gera valia, išreiškia lankytojo pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos lankytinos ir rekreacinės vietos, pažintiniai takai, prižiūrimi apžvalgos bokštai, kad  stovyklavietėse nebūtų šiukšlių. Tai parama mūsų krašto saugomoms teritorijoms, kurias lankome ir naudojamės ten sukurta infrastruktūra – informaciniais stendais, rodyklėmis, apžvalgos bokštais ir aikštelėmis, atokvėpio vietomis. Juk visa tai reikia prižiūrėti, tvarkyti, atnaujinti.

Lankytojo bilieto trumposios žinutės kaina – 1, 35 euro. Vienkartinis valstybinio parko lankytojo bilietas, galiojantis 5 dienas pasirinkto parko lankymui, kainuoja 1 eurą. Siunčiant trumpąja žinute taikomas papildomas 0,35 euro aptarnavimo mokestis.

Lankytojų bilietus taip pat galima įsigyti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose. Turizmo sezono metu - ekologinių renginių vietose, poilsiavietėse, stovyklavietėse. Taip pat „Perlo“ terminaluose, „Tiketos“ kasose ir internetu http://www.tiketa.lt/LT/parko_leidimai

Už lankytojų bilietus gautos lėšos naudojamos pažintinių gamtos objektų tvarkymui, rekreacinės ir informacinės infrastruktūros priežiūrai, švietėjiškai gamtosauginei veiklai.

Kviečiame ekologinio mąstymo žmones, kuriems rūpi  gamta, kraštovaizdžio vertybės, prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

 

 

 

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių skyriaus vedėja, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT-10312, Vilnius; tel.: (5) 270 9048

]]>
2584 Mon, 03 April 2017 01:04:11
Pabudo Rambyno žalčiai Manoma, kad Rambynas buvo senovės lietuvių šventasis kalnas, o lietuviai garbino žaltį. Gal būt todėl  ant Rambyno kalno ir jo papėdėje gyvena be galo daug žalčių, kurie atšilus orui išlindo iš savo slėptuvių pasišildyti pavasarinėje saulėje.

Nuotraukos:1, 2, 3

]]>
2568 Thu, 23 March 2017 04:03:14
Neštis namo rastą sveiką žvėrių ar paukščių jauniklį – jokiu būdu  

Pastaruoju metu Aplinkos ministerijos gamtosaugos specialistai sulaukia nemažai gyventojų skambučių apie rastus tariamai beglobius laukinių gyvūnų ir paukščių jauniklius. Prašoma patarti, kaip juos, parsineštus į namus, maitinti ir globoti.

Pasak gamtosaugininkų, pirmiausia reikia žinoti, kad Laukinės gyvūnijos įstatymas griežtai draudžia imti iš gamtos gyvūnų jauniklius. Jie tik labai retai tampa beglobiais, našlaičiais. Pievoje ar miške rastas kiškiukas, lapiukas, elniukas, briedžiukas ar stirniukas paprastai būna ne vienas. Pajutusi artėjantį žmogų, jo motina pasitraukia, o dar mažas ir silpnas jauniklis instinktyviai prisiglaudžia savo guolyje. Taip pat ir su paukščių jaunikliais. Palikę lizdą, jie dažnai dar nemoka gerai skraidyti, slepiasi žolėje ar tarp šakų ir laukia su lesalu atskrendančių tėvų. Skambinantiems ir pranešantiems apie aptiktus pelėdžiukus gamtosaugininkai paaiškina, kad šie iš drevės ar inkilo išropoja dar pūkuoti, su prasikalusiomis sparnų plunksnomis, nes lizde ilgai būti pavojinga – tik taip jų nesunaikina kiaunės.

Radus žvėrių jauniklį, nereikia jo nei liesti, nei imti, kad ant kailiuko neliktų žmogaus kvapo. Paukščių jauniklių taip pat geriau neliesti. Jeigu yra galimybė, juos reikia užkelti ant medžių šakų ir palikti. Ten paukščiukus ras jų tėvai ir palesins.
Paimti iš gamtos galima tik sužalotus gyvūnų jauniklius. Tuos, kuriuos būtina gydyti.

Gamtosaugininkai primena, kad net sėkmingai žmogaus užaugintas žvėries ar paukščio jauniklis labai sunkiai prisitaiko gyventi laisvėje. Daugelis jų, išleistų į gamtą, žūsta jau pirmosiomis dienomis.

AM Komunikacijos skyrius
2017-03-21

 

]]>
2564 Wed, 22 March 2017 10:03:46
Knygnešio diena Rambyno regioniniame parke paminėta Knygnešio diena.

Bitėnų kaime esanti Martyno Jankaus sodyba – spaustuvė iki šiol vadinama  knygnešių Meka. Iš Martyno Jankaus spaustuvės knygnešiai  ne tik slapta gabeno į Lietuvą lietuvišką literatūrą, bet ir apsistodavo pailsėti, atgauti jėgas pakeliui iš Tilžės ir Ragainės. Tad prisiminti tuos tolimus laikus Rambyno regioninio parko direkcija sukviečia apylinkių žmones jau dešimtąjį kartą. Ir šiemet buvo prisiminta Knygnešio diena. Parodyta filmo „Mažosios Lietuvos palikimas“ pirmoji dalis, kurioje profesorius , Pagėgių krašto garbės pilietis Domas Kaunas išryškino Mažosios Lietuvos indėlį į Lietuvos kultūros, knygos ir švietimo istoriją`.

Po to susirinkusieji dalinosi atsineštas knygas. Renginyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kuris yra dažnas svečias mūsų renginiuose, tačiau Pagėgių savivaldybės tarybos nariai būna itin reti svečiai. Šį kartą atvyko tik vienas – Edgaras Kuturys. Dalyvavo Bardinų užkardos vadas Giedrius Ranonis , bitėniškiai ir  Vydūno draugijos nariai iš |Vilniaus ir Kauno.

]]>
2555 Fri, 17 March 2017 11:03:15
Pranešimas Baudžiamojo kodekso pataisos leis sumažinti nebaudžiamumą už nusikaltimus aplinkai


 Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytoms Baudžiamojo kodekso skyriaus apie nusikaltimus aplinkai pataisoms ir teiks jas Seimui. Priėmus šias pataisas, gerokai sumažėtų nebaudžiamumas už tokius nusikaltimus.

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl dabar vangiai atliekami ar nutraukiami nusikaltimų aplinkai ikiteisminiai tyrimai, – tai, kad įstatymas neapibrėžia, kas yra didelė žala aplinkai. Šią žalą reikia įrodyti beveik visais nusikaltimų aplinkai atvejais, bet dėl skirtingo jos traktavimo gana dažnai ikiteisminis tyrimas nutraukiamas ir už nusikaltimą nėra nubaudžiama. Didelę žalą aplinkai gali skirtingai traktuoti ir aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai, teikiantys medžiagą baudžiamajai bylai iškelti, ir prokurorai, kurie iškelia bylą, ir ikiteisminį tyrimą atliekantys policijos pareigūnai, ir teismai.

Siekiant išspręsti šią problemą, siūloma Baudžiamąjį kodeksą patikslinti ir didelę žalą aplinkai apibrėžti pagal du alternatyvius požymius. Pirmasis – kai nustatoma, kad atitinkamam elementui padarytas reikšmingas neigiamas poveikis aplinkai. Tokio poveikio kriterijus nustato Aplinkos apsaugos įstatymas. Paprastai tai būna atvejai, kai kyla grėsmė rūšies išlikimui, žmonių sveikatai, dėl užterštumo keičiasi cheminė vandens ar žemės sudėtis. Jeigu padarytas reikšmingas neigiamas poveikis, žala neskaičiuojama pinigine išraiška. Ją teršėjas privalo savo lėšomis atkurti iki pirminės būklės. Tačiau tai išskirtiniai, pavieniai atvejai, ir reikšmingumo kriterijai numatyti tik saugomoms rūšims ir jų buveinėms, vandeniui ir žemei.

Alternatyvus ar papildantis požymis – kai žala viršija 250 MGL. Šis dydis pasirinktas pagal analogiją su nusikaltimais nuosavybei ir finansų sistemai. Tokio dydžio žala Baudžiamajame kodekse pripažįstama didele, kai ji padaryta asmens turtui ir valstybės interesams.

AM Komunikacijos skyrius

 

 

]]>
2545 Thu, 16 March 2017 01:03:35
Kviečiame

]]>
2539 Tue, 14 March 2017 04:03:03
Laukiam pavasario Šią savaitę važinėjant po užliejamas Nemuno pievas džiaugtis grįžusių paukščių gausa neteko. Apsnigtose pievose galima buvo pamatyti vieną kitą nusigandusią pempę, belaukiančią tikro pavasario. Balų pakraščiuose  gan aktyviai maitinosi grįžę varnėnai. Migruojančios žąsys skraidė tai ten tai šen, tačiau nei į vandenį nei  į apsnigtas pievas nesileido. Laukiam pavasario. 

]]>
2530 Fri, 10 March 2017 01:03:07
Šiupinys Užgavėnės Mažojoje Lietuvoje -“Šiupinys“

Rambyno regioninio parko direkcijos kolektyvas 2007 metais pradėjo organizuoti  Užgavėnių šventę  pagal Mažosios Lietuvos tradiciją. XVII a. Prūsijos karaliui uždraudus linksmybes ir persirengėlių šėliones, gyventojai virdavo riebų šiupinį, susirinkę skanaudavo, bendraudavo, dalindavosi patarimais, spėliojo orus ir aptardavo būsimus pavasario darbus. Taip Užgavėnės virto tiesiog „Šiupiniu“. Tokia šventė vykdavo ir Rambyno regioniniame parke – tai Bitėnuose, tai Bardėnuose, kasmet vis kitame kieme.  

Šių metų Užgavėnės persikėlė į  Lumpėnų seniūnijos kiemą. Smagu, kad „Šiupinio“ šventė  išsiplėtė, pritraukdama vis didesnį dalyvių skaičių.

Rambyno regioninio parko kolektyvas dėkoja devynerius metus šiupinį  ruošusiems  bitėniškiams – Karkleliams, Drukteiniams, Budvyčiams, Andriovams, Dabulskiams, B.Žemgulienei, Z. Zubrickienei , P. Tolvaišienei,  Bardinų pasienio užkardos kolektyvui, draugijos „Lietuvai pagražinti“ Pagėgių skyriui.

]]>
2496 Wed, 01 March 2017 03:03:42
Jaunasis gamtos tyrėjas  

Rambyno regioninio parko direkcija nuo vasario mėnesio vėl pradėjo vykdyti  Neformalaus Vaikų Švietimo (NVŠ) programą  „Jaunasis gamtos tyrėjas“. Pirmas užsiėmimas buvo skirtas aplankyti ir susipažinti su Vilkyškių apylinkių kraštovaizdžiu, lankytinomis vietomis, turiningai praleisti laisvalaikį gamtoje. Aplankėm Raganų eglę, Vilkyškių piliakalnį, Šereiklaukio dvarvietę, taip pat įveikėm 5 km žygį. Dar šį mėnesį bus organizuojamas užsiėmimas Bitėnuose, aplankysim lankytinas vietas, pasikartosim kaip orientuotis gamtoje naudojant žemėlapį bei kompasą, spęsim įvairias užduotis.  

 

]]>
2485 Tue, 21 February 2017 11:02:42
Būkime kultūringi gamtoje  

 


 

 

Pabuvus gamtoje taip norisi kažką skaniai užkąsti ar sužvarbus atsigerti šiltos kavos. Nors šiukšlių konteineris vos už 100 metrų, deja, parke tenka aptikti ir tokių pavienių radinių. Matyt, kai kuriems parko lankytojams susirinkti savo šiukšles yra gėda.

Paklausite, kodėl ne visur galima rasti šiukšlių konteinerį ar šiukšlių dėžę? Atsakome: ten, kur yra įrengtos šiukšliadėžės, laikui bėgant, paprastai susidaro mini sąvartynai. Maisto atliekos, pakuotės vilioja laukinius gyvūnus ir gali tapti jų žūties priežastimi. Konteineriai yra pastatyti ten, kur skatinamas iškylavimas (pvz. Bitėnų poilsiavietėje prie Nemuno) arba ypač gausiai lankomuose objektuose kaip Rambyno kalnas, Lankytojų centras, Bitėnų kapinaitės ir Martyno Jankaus muziejus.

Degindami plastikines, spalvotas, plėvele dengtas pakuotes pakenksite sau ir aplinkiniams, nes susidariusiuose dūmuose gausu nuodingų cheminių junginių, todėl paiškylavus visus raginame išsinešti savo šiukšles. Jas rūšiuokite ir palikite tam skirtose vietose. Nebijokite pakelti bei išmesti kažkieno iš žioplumo paliktų šiukšlių  ar pranešti apie skriaudžiamą gamtą (Rambyno RPD tel. 8  441 40640)

Norime priminti visiems saugomų teritorijų lankytojams, jog gamtoje esame tik svečiai. Gerbkime save ir kitus.

]]>
2461 Wed, 15 February 2017 01:02:32
Ieškojom vilkų radom tulžių Rambyno regioninio parko direkcijos specialistai šiomis dienomis vykdė vilkų apskaitą Šereiklaukio miške. Vilkų nerasta, tačiau viename miško upelyje netikėtai pastebėta tulžių porelė. Panašu, kad prie šio neužšalančio upelio jie ir baigia praleisti žiemą.

 


 

]]>
2452 Thu, 09 February 2017 09:02:55
Išmaniosios technologijos Rambyno regioniniame parke Išmaniosios technologijos Rambyno regioniniame parke

 Įvykus mobiliųjų įrenginių technologijų proveržiui, pasaulis tapo pasiekiamas ranka. Paprastas telefonas dabar atstoja televizorių, radiją, fotokamerą, navigaciją, kitus matavimo prietaisus ir įrenginius. Išaugę informacijos srautai atima daug brangaus laiko ieškant naudingos informacijos.

Atsižvelgdama į lankytojų poreikius bei spartų technologijų vystimąsi Rambyno regioninio parko direkcija (RRPD) panaudojo QR kodo technologiją ir apjungė populiarius socialinius tinklus Facebook, Instagram, video portalą Youtube, tinklalapį www.rambynoparkas.lt ir virtualų 360 laipsnių turą po RR parką į vieną informacinio turinio šaltinį. Nors ši technologija ir nėra naujiena, bet dėl spartaus QR kodo informacijos iššifravimo greičio, atsparumo pažeidimams ir paties kodo universalumo jis daugelyje pasaulio šalių tampa alternatyva tradiciniam brūkšniniam kodui.

Atsivėrusios naujos galimybės turistams gali suteikti daugiau informacijos apie lankomą objektą ar net nurodyti buvimo vietą žemėlapyje. Kadangi daugelyje „išmaniųjų“ įrenginių yra įdiegta navigacinė sistema, palaikoma Google Maps sistemos, RRPD keliaujančių patogumui sukūrė skaitmeninį Rambyno regioninio parko vertybių, lankomų objektų ir kitų turistų traukos taškų žemėlapį. Nuo šiol kiekvienas lankytojas vos kelių mygtukų paspaudimu gali lengviau rasti kelią į lankytiną objektą, pasinaudodamas „išmaniajame“ įrenginyje esančia navigacija ir mūsų sukurtu skaitmeniniu žemėlapiu. Tai ypač patogu, nes informacija nuolat atnaujinama ir papildoma.

Kviečiame išbandyti skaitmeninį RR parko vertybių žemėlapį ir QR kodo technologiją. Nuo šiol mus galite pasiekti greičiau, paprasčiau, patogiau ir išmaniau. Būkite pirmieji naujienų sūkuryje, o kad įsimintinos kelionių akimirkos nepasimirštų, siūlome jomis pasidalinti mūsų socialiniuose tinkluose. Išsamią instrukciją kaip pasinaudoti naujomis technologijomis galima rasti internetiniame puslapyje www.rambynoparkas.lt, skiltyje Lankytojų centras/Keliaujantiems. Laukiame atvykstant.

]]>
2431 Tue, 31 January 2017 01:01:31
Startuoja NVŠ programa „Jaunasis gamtos tyrėjas“ Rambyno regioninio parko direkcijos nuostatuose, kaip viena iš veiklos tikslų ir funkcijų yra numatoma vykdyti švietėjišką ir kultūrinę veiklą, propaguoti gamtos ir kultūros paveldą bei jo apsaugą. Šiuos tikslus įgyvendiname vykdydami teminius edukacinius užsiėmimus bei neformalųjį vaikų švietimą. Nuo naujų metų Rambyno regioninio parko direkcija vėl renka naują grupę  Neformalaus Vaikų Švietimo (NVŠ)  programos užsiėmimams „Jaunasis gamtos tyrėjas“. 

Programos esmė: sudaryti vaikams sąlygas pasirinkti norimą užsiėmimą, spręsti užimtumo problemas. Stiprinti atsakomybės ir pagarbos jausmą esant gamtoje, bendraujant tarpusavyje, skatina ugdytinių augimą kaip asmenybių, suteikia žinių apie ekologiją ir padeda užmegzti tvirtesnį emocinį, intelektinį ryšį su gamta. Taip pat programa padeda spręsti aplinkos taršos problemas, auginant sąmoningus vartotojus. 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, taigi šiemet daugiau  laiko skirsime mūsų krašto piliakalnių pažinimui ir jų gamtiniams tyrinėjimams.

Numatoma programos trukmė 5 mėnesiai. Bendras programos užsiėmimų laikas 40 valandų. Į užsiėmimus kviečiami 11-14 metų Rambyno regioniniame parke ir aplinkinėse gyvenvietėse gyvenantys vaikai. Visiems vaikams pabaigusiems „Jaunojo gamtos tyrėjo “ programą bus išduodami Rambyno regioninio parko pažymėjimai apie baigtą kursą.

Visi, kuriuos domina, galite skambinti arba rašyti Rambyno regioninio parko direkcijos vyresniajam specialistui Justinui Lauciui. Registracija tel. 8 441 40640 (kviesti Justiną) arba rašyti  justinas@rambynoparkas.lt 


]]>
2422 Thu, 26 January 2017 09:01:09
Paminėtos Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos metinės Sausio 16 d. buvo paminėtos 94 – osios Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos metinės. Bitėnų kapinaitėse ant Martyno Jankaus, Valterio Didžio, Jono Vanagaičio ir kitų Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjų kapų atminimo žvakeles uždegė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis,  Bardėnų pasienio užkardos karininkai, LR konsulato Sovetske (Tilžėje) vadovas  Bronius Makauskas, Martyno Jankaus, Tauragės krašto muziejų darbuotojai, kultūros paveldo saugotojai, Piktupėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, Rambyno RPD kolektyvas. Po to Lankytojų centre buvo pristatytas naujausias „Rambyno“ žurnalo numeris (9 – 10). Kalbėjo Tauragės Kultūros centro paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas, kurio kraštotyriniai straipsniai žurnale yra lyg jungtis tarp Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos. Buvo pristatyta dalis  Arvydo Každailio darbų, sukurtų „Prūsijos žemės kronikai“, pademonstruotas Rimanto Gruodžio dokumentinis filmas „Dykra“

 

]]>
2405 Mon, 16 January 2017 02:01:10
Raganų eglė Rambyno regioninio parko direkcija kartu su Šilutės miškų urėdija 2016 metais sutvarkė gamtos paminklo Raganų eglės artimąją aplinką. Direkcija finansavo eglės gyvybingumo palaikymo darbus, atliktas dirvožemio atkūrimas po egle, įterpiant į jį pjuvenas su mikorizės grybu. Miškų urėdija finansavo lentinio tako ir dviejų stendų įrengimo darbus. Nuo šiol Raganų eglę galės pamatyti ir neįgalūs lankytojai.

]]>
2398 Thu, 12 January 2017 07:01:51
Kvietimas  

 

Sausio 16 d. paminėsime Klaipėdos krašto prisijungimą prie Lietuvos

 

10.00 val. Tilžės akto signatarų ir Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos organizatorių  atminimo pagerbimas Bitėnų kapinėse.

 

Rambyno regioninio parko Lankytojų centre

10.30 val. Žurnalo „Rambynas“ Nr. 9-10 pristatymas.

 Arvydo Každailio ofortų ciklo P. Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikai“ paroda.

R. Gruodžio dokumentinis filmas „Dykra“ (Mažoji Lietuva).

                                                                                                        

                                                                                                                              Rambyno regioninio parko direkcija

]]>
2397 Wed, 11 January 2017 04:01:06
Interaktyvus Rambynas - kelionės laike  

Rambyno regioninio parko direkcija baigė įgyvendinti Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą "Mažosios Lietuvos paveldo vertybių aktualizavimas ir sklaida sukuriant Rambyno regioninio parko istorijos ir kultūros paveldo objektų interaktyvų erdvės modulį" . Kaip projekto rezultatas sukurtas virtualus turas po Rambyno regioninio parko apylinkes. Produktas paprastai valdomas ir prieinamas plačiajam vartotojų ratui. Vaizdo, garso ir kitų efektų pagalba supažindinama su Rambyno apylinkėmis nuo seniausių mums žinomų laikų (skalvių genties) iki mūsų dienų. Interaktyvioje erdvėje sukurtame Rambyno regioninio parko apylinkių žemėlapyje pateikiami trys pagrindiniai archeologiniu, istoriniu ir gamtiniu požiūriu svarbus kraštovaizdžio kompleksai, esantys Rambyno regioniniame parke. Tai Rambyno-Bitėnų, Šereiklaukio ir Vilkyškių apylinkės. Pažintis su kiekvienu iš jų yra skirstoma į tris laikotarpius: baltiškąjį (skalvių genties), vokiškąjį  (Prūsų Lietuvos)ir lietuviškąjį (Lietuvos Respublikos). Tokiu būdu parodoma krašto raida istoriniu-kultūriniu ir gamtiniu aspektu.

Šis virtualus turas, tai kelionė laiku, kuri pažintine prasme svarbi dabarties Lietuvos gyventojams, jaunajai kartai-moksleivijai , studentams, norintiems susipažinti  su viena ryškiausių Mažosios Lietuvos etnoregiono dalių -Rambyno apylinkėmis. Interaktyvi pažintinė kelionė svarbi po pasaulį išsibarsčiusiems buvusiems Mažosios Lietuvos gyventojams, po antrojo pasaulinio karo priverstiems palikti savo gimtinę, taip pat jų palikuonims, besidomintiems šiuo kraštu, galbūt planuojantiems čia atvykti. Tai ir papildoma galimybė pristatyti visuomenei  pritaikytas lankymui Rambyno regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Projekto partneriai -UAB „Inverse“ ir Gidas 360.

Šiuo naujai sukurtu interaktyviu produktu  galima mėgautis  Rambyno regioninio parko direkcijos svetainėje www.rambynoparkas.lt  (nuoroda https://www.gidas360.lt/hmd/rambynas/ ) arba Svetainėje Gidas 360 (nuoroda https://www.gidas360.lt/interaktyvus-rambynas-keliones-laike) Informacija ture pateikiama lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Lietuvių kalba papildomai sukurta ekskursija  auto gido pagalba. Virtualus turas pritaikytas naudojimui išmanuosiuose įrengininiuose.

]]>
2369 Tue, 03 January 2017 02:01:23
Beveik tūkstantis !      Iki 2016 m. gruodžio 14 dienos už parduotus lankytojų bilietus Rambyno regioninio parko direkcija surinko 946 eurus. Įsigyti tik  vienkartiniai bilietai po vieną eurą. Per metus dalis gautų lėšų, t. y. 549 eurai, panaudota lankymui pritaikytų parko paveldo objektų nuolatinei priežiūrai (medžiagų ir priemonių, skirtų priežiūros darbams, įsigijimui ir remontui) ir  švietėjiškai veiklai vykdyti (informacinio leidinio- laikraščio  „Rambynas“ spausdinimui bei renginiams). Likusius 397 eurus direkcija planuoja panašiems tikslams panaudoti ateinančiais metais.

   

Rambyno regioninio parko direkcija nuoširdžiai dėkoja lankytojams už prisidėjimą, kad Rambyno regioninio parko gamtos, kultūros bei kraštovaizdžio vertybės būtų parengtos lankymui bei pažinimui.

]]>
2303 Wed, 14 December 2016 01:12:53
Paroda Lapkričio 25 dienos popietę Lankytojų centre vyko fotografijų parodos „Langai – namų akys“ pristatymas. Tai Lietuvos parkų ir rezervatų asociacijos vykdytas etnoarchitektūrinis  projektas, kuriame dalyvavo 18 Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų. Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba. Foto parodoje buvo eksponuojami tradiciniai visų penkių Lietuvos regionų namų langai.

Renginio metu buvo padėkota Vilkyškių  Johaneso  Bobrovskio  gimnazijos technologijų mokytojai Editai Jurkšaitienei bei jos mokiniams už puoselėjamas Mažosios Lietuvos rankdarbių tradicijas, už  puikią darbų parodą eksponuotą Lankytojų centre.

Renginyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės gyventojai, neabejingi krašto tradicijų puoselėjimui bei kolegos iš Panemunių ir Pagramančio regioninių parkų.

]]>
2267 Thu, 01 December 2016 03:12:29
Kvietimas į parodą

]]>
2236 Fri, 18 November 2016 02:11:18
Ruduo stebuklų metas  

Ruduo stebuklų metas

Grybavimo sezonas dar nesibaigė. Žiemužei nedrąsiai žengiant į Lietuvą, kai vietomis jau pasirodė pirmasis sniegas,  Rambyne dar galima rasti voveraičių.


]]>
2163 Thu, 03 November 2016 04:11:27
Auganti šaka  

Tūlas tautietis perskaitęs pavadinimą pasakys, o kas čia tokio, visos šakos auga. Pirmoje nuotraukoje ant žemės prie pušies gulinti šaka atrodo, kad yra nesenai nulūžusi, nes dar žaliuoja. Kad šaka nulūžusi nuo šalia augančios pušies tai taip, bet žaliuoja ji jau nebe pirmus metus. Šaka pradėjo savarankišką gyvenimą. Užsigydė lūžio vietą, vieną iš smulkesnių savo šakelių pavertė šaknimi ir kol kas auga kaip šaka, kada pradės augti kaip medis – nežinia. Šakos „gyvenimą“ seksime ir toliau.

]]>
2032 Thu, 06 October 2016 10:10:13